Rotační rašplové disky

Vznikly spojením rotačního disku osazeného zuby, vyrobenými klasickou pilníkářskou technologií a možnostmi poskytujícími vysokoobrátkové
úhlové brusky. Disky jsou vyrobeny z oceli s vyšší pevností, které jsou následně vakuově kaleny. Jejich tvrdost je srovnatelná s tradičními pilníky. Váhy disků se pohybují v rozmezí 250 – 350 gramů.

Výrobky ROTAREX umožňují provádění následujících operací: řezání, rašplování, broušení, frézování, rýhování, drážkování, žlábkování,
zdrsňování (dle použitého nástroje) u dřeva, gumy, plastických hmot, lehčených stavebních materiálů (porobeton, Ytong), kopyt koní a dalších.

Díky své monolitické a dobře vyvážené konstrukci zajišťují bezpečí při práci bez rizika destrukce disku i během několika hodinové práce. Unikátní geometrie ostří rašplových zubů v rámci technologie Fast&Easy zajišťuje efektivní provádění operací s využitím klasických (téměř všech) úhlových brusek a zároveň chrání před připálením obráběného materiálu. V porovnání s tradičními brusnými kotouči se disky neucpávají, neznečišťují se, nezpůsobují přehřívání, jsou hmotnostně a tvarově stálé. Bez nadsázky lze říci, že disky umožňují provádění operací, které dříve nebylo možno s úhlovými bruskami provést.

Všechny disky a frézy jsou vyrobeny v souladu s normou PN-EN 847-1:2008 a direktivou Evropské Unie 2006/42/WE. Tato certifikace je vyznačena na výrobcích značkou CE.

Disky úhlové - ROTAREX R2

 

Disky pilové - ROTAREX R3

Disky univerzální - ROTAREX R4

 Disky frézy - ROTAREX RX

 

Díky svému kónickému tvaru umožňují pohodlnou práci i na velkých plochách, aniž by těleso brusky překáželo pohybu pracovního kotouče. Jsou určeny hlavně pro rašplování, broušení, srážení a zaoblování hran dřeva, plastů, gumy a "lehčených stavebních materiálů" (YTONG).
 

 

disk ve tvaru klasické kotoučové pily se od ní liší tím, že zuby nemají pilový rozvod - "šrank", ale rozšíření drážky řezu zajišťují rašplové zuby, umístěné po bocích pilových zubů. Lze s nimi řezat, přiřezávat pod úhlem, drážkovat, a to nejen dřevo, ale i plasty, gumu a lehčené stavební materiály. Pro svou mobilitu, všestrannost a nízkou váhu nástroje se uplatní ve všech stavebních profesích a ocení je i kutilové a zahrádkáři.

 

Vznikly spojením klasického rašplového disku a kotoučové pily, čímž se zvýšila univerzálnost tohoto nástroje. Řez, který se provede zuby po obvodu disku lze následné upravit - tvarovat rašplovou stranou disku

 

 

Svým miskovým tvarem se liší od předchozích disků. Tento tvar mu umožňuje provádět frézování opracovávaného materiálu při poměrně velkých úběrech materiálu. Tímto nástrojem lze frézovat širší drážky do dřeva, plastů, gumy a porobetonu.

.

.

.

.

.